Діагностику проводить майстер під час проходження технічного огляду. Якщо автомобіль експлуатувався з підвищеними навантаженнями, без дотримання рекомендацій виробника, потрапив в ДТП, свічки запалювання можуть вийти з ладу і потрібна їх нештатна заміна. Чи не доводиться робити це при кожному ТО, а й в проміжках між штатним діагностуванням іноді з’являється така необхідність. За станом свічок можна також визначити роботу суміжного обладнання:
- подачі палива (чорний наліт на робочій поверхні свічок через перезбагачення суміші);
- системи охолодження (попелястий нагар);
- всієї паливної системи через сурогатне пальне (цегельний наліт);
- двигуна – порушення герметичності, знос втулок, руйнування кілець та ін. (масляний наліт).
Це дозволить виключити дорогий ремонт. Він може знадобитися всього лише через некоректну роботу невеликих і недорогих електродів! На справних свічках є легкий, бежевий наліт на робочому кінці. Нагар і масло повністю відсутні. Відстань між центральним і бічним електродом відповідає заводському (для різних типів – 0,5-2 мм). Коригування відстані не передбачене.
За яких ознак несправності потрібно звертатися в автосервіс
У автомобілях з дизельними двигунами паливно-повітряна суміш самозаймається при різкому стисканні. Потрібна температура займання при холодному пуску досягається за рахунок роботи свічок накалу. Після нагріву свічки відключаються. В автомобілях з бензиновими силовими агрегатами робота іскрових свічок ще коротша, але важливіша. Без розряду між центральним і бічним електродами займання паливної суміші не почнеться. Свічки забезпечують не тільки безперебійність роботи системи запалювання, а й підтримку ключових робочих характеристик силового агрегату.
Зазвичай достатньо провести зовнішню оцінку придатності свічок запалювання. Майстер проводить візуальний огляд під час ТО. Автовласникові слід робити це періодично самостійно або приїжджати в сервісний центр для профілактичних заходів.
Серед типових ознак, які повинні стати сигналом для заміни свічок запалювання:
- утруднений пуск двигуна (складності зі стартом або взагалі неможливість завести);
- збої в роботі силового агрегату (відсутність тяги, складності з набором оборотів або їх падіння та ін.);
- падіння потужності при зростанні витрати палива.
Варто звернути увагу також на колір вихлопу, зміну запаху. Звичайно, всі ці ознаки далеко не завжди вказують на необхідність заміни свічок запалювання, але вихід їх з ладу – одна з можливих причин. Наші майстри почнуть з перевірки саме цих елементів. Фахівці оцінять наявність сажі або масляних відкладень на робочій поверхні свічки, механічне пошкодження різьблення, контактів, оплавлення електродів. Якщо все це не виявлено, діагностуватимуть подачу і уприскування палива, інші процеси. Радимо вам звертати увагу на те, яким паливом ви заправляєте ваш автомобіль. Турбота про чистоту його – один з чинників, який продовжить термін служби свічок. Низька якість, наявність домішок в паливі призводить до проблем, описаних вище. Безвідмовна робота – це також регулярна профілактика можливих проблем.
Чекаємо вас на нашому автосервісі для проходження ТО, а також при будь-яких підозрах на некоректну роботу будь-яких систем, вузлів, агрегатів вашого автомобіля. Тестування і заміна свічок проводиться в найкоротший час.