За займання паливної суміші відповідають свічки запалювання – іскрові для бензинових двигунів або накалу для дизельних. Ці невеликі пристрої працюють лише короткий час, але від них залежить багато чого. Якщо вчасно не провести заміну свічок запалювання, у водія можуть з’явитися серйозні проблеми просто на дорозі, далеко від сервісних центрів і магазинів запчастин.

Коли потрібно міняти свічки запалювання

Як і у будь-якого іншого компонента транспортного засобу, у свічок є певний ресурс. Коли він виробляється, вони функціонують некоректно. В результаті:

 • погано запускається двигун;
 • втрачається потужність;
 • росте витрата палива;
 • починається пошкодження паливної системи і самого двигуна.

Виникає необхідність в чищенні або заміні свічок запалювання. При повному виробленні ресурсу цього компонента, як очевидно, займання не відбудеться. Є автолюбителі, які вважають, що міняти свічки можна один раз, після пробігу в 100-150 тисяч км. Інші готові купувати нові через кожні 20-30 тисяч км пробігу. Те й інше рішення невірні. Термін служби цих елементів залежить від багатьох параметрів, включаючи категорію свічок. Наприклад, іридієві або платинові моделі вельми надійні і служать довго. Не доводиться міняти свічки запалювання, якщо:

 • електроди справно виконують свою роботу;
 • подається заряд з нормальною напругою;
 • на свічках не з’явився наліт.
заміна свічок
заміна свічки

Діагностику проводить майстер під час проходження технічного огляду. Якщо автомобіль експлуатувався з підвищеними навантаженнями, без дотримання рекомендацій виробника, потрапив в ДТП, свічки запалювання можуть вийти з ладу і потрібна їх нештатна заміна. Чи не доводиться робити це при кожному ТО, а й в проміжках між штатним діагностуванням іноді з’являється така необхідність. За станом свічок можна також визначити роботу суміжного обладнання:

 • подачі палива (чорний наліт на робочій поверхні свічок через перезбагачення суміші);
 • системи охолодження (попелястий нагар);
 • всієї паливної системи через сурогатне пальне (цегельний наліт);
 • двигуна – порушення герметичності, знос втулок, руйнування кілець та ін. (масляний наліт).

Це дозволить виключити дорогий ремонт. Він може знадобитися всього лише через некоректну роботу невеликих і недорогих електродів! На справних свічках є легкий, бежевий наліт на робочому кінці. Нагар і масло повністю відсутні. Відстань між центральним і бічним електродом відповідає заводському (для різних типів – 0,5-2 мм). Коригування відстані не передбачене.

За яких ознак несправності потрібно звертатися в автосервіс

У автомобілях з дизельними двигунами паливно-повітряна суміш самозаймається при різкому стисканні. Потрібна температура займання при холодному пуску досягається за рахунок роботи свічок накалу. Після нагріву свічки відключаються. В автомобілях з бензиновими силовими агрегатами робота іскрових свічок ще коротша, але важливіша. Без розряду між центральним і бічним електродами займання паливної суміші не почнеться. Свічки забезпечують не тільки безперебійність роботи системи запалювання, а й підтримку ключових робочих характеристик силового агрегату.

Зазвичай достатньо провести зовнішню оцінку придатності свічок запалювання. Майстер проводить візуальний огляд під час ТО. Автовласникові слід робити це періодично самостійно або приїжджати в сервісний центр для профілактичних заходів.

Серед типових ознак, які повинні стати сигналом для заміни свічок запалювання:

 • утруднений пуск двигуна (складності зі стартом або взагалі неможливість завести);
 • збої в роботі силового агрегату (відсутність тяги, складності з набором оборотів або їх падіння та ін.);
 • падіння потужності при зростанні витрати палива.

Варто звернути увагу також на колір вихлопу, зміну запаху. Звичайно, всі ці ознаки далеко не завжди вказують на необхідність заміни свічок запалювання, але вихід їх з ладу – одна з можливих причин. Наші майстри почнуть з перевірки саме цих елементів. Фахівці оцінять наявність сажі або масляних відкладень на робочій поверхні свічки, механічне пошкодження різьблення, контактів, оплавлення електродів. Якщо все це не виявлено, діагностуватимуть подачу і уприскування палива, інші процеси. Радимо вам звертати увагу на те, яким паливом ви заправляєте ваш автомобіль. Турбота про чистоту його – один з чинників, який продовжить термін служби свічок. Низька якість, наявність домішок в паливі призводить до проблем, описаних вище. Безвідмовна робота – це також регулярна профілактика можливих проблем.

Чекаємо вас на нашому автосервісі для проходження ТО, а також при будь-яких підозрах на некоректну роботу будь-яких систем, вузлів, агрегатів вашого автомобіля. Тестування і заміна свічок проводиться в найкоротший час.

Ціни на послуги СТО

ШВИДКЕ ЗАМОВЛЕННЯ

Замовте послугу зараз та отримайте знижку 5%.

Отримати знижку
Поділитися з друзями
© Copyright 2020 MakSi СТО центр . Сайт розроблено в PBB design
Call Now Button