Перевірка рідин в автомобілі повинна проводитися на регулярній основі самостійно, а при неможливості з допомогою майстрів автосервісу. Дотримання періодичності діагностики і заміни гарантує довгу і безперебійну роботу вузлів і агрегатів автомобіля. Слід контролювати рівень і якість наступних рідин (в порядку убування регламентованої частотності):

  • Моторне мастило;
  • Гальмівна рідина;
  • Охолоджуюча рідина (антифриз, тосол);
  • Трансмісійне масло;
  • Рідина гідропідсилювача руля.

При цьому по можливості проводять щоденну інспекцію рідин, до числа яких можна віднести і воду, призначену для омивача скла. Розглянемо технології, як перевірити рідини в авто.

діагностика рідин
діагностика технічної рідини

Моторне масло

Для аналізу рівня масла використовується щуп, що знаходиться на фронтальній стороні двигуна, після годинної зупинки ДВЗ в умовах рівної поверхні. Він виймається з посадкового місця плавним рухом, протирається паперовою серветкою або чистою тканиною, а потім встановлюється на місце до упору. Після чого процедура повторюється, на щупі відзначається рівень рідини в межах значень Empty і Full, а також її властивості (чистота, однорідність, наявність піни). При необхідності моторне масло акуратно доливають до мітки через заливну горловину.
Зміна якості мастила є вагомою обставиною звернутися до фахівців для повної заміни, а також діагностики і / або ремонту двигуна.

Гальмівна рідина

Властивості гальмівної рідини безпосередньо впливають на безпеку руху. Тому і стежити за її рівнем потрібно гранично уважно. Термін її служби становить – 2 роки, оскільки вона є гігроскопічною, а отже, схильна до захоплення вологи з атмосфери.
Доливати не потрібно, протягом всього часу експлуатації рівень повинен бути постійним. В іншому випадку, гальмівну систему слід визнати несправною.

Охолоджуюча рідина

Дозволяє захистити автомобіль від перегріву в теплу пору року і переносить тепло від двигуна до опалювальної системи в холодну, перешкоджає утворенню накипу і іржі в радіаторі і трубопроводах. Може стискатися і збільшувати об’єм під впливом температури.
При необхідності можливий самостійний долив рідини. Увага! Розширювальний бачок знаходиться під тиском до повного охолодження мотора. Довірте цю операцію професіоналам.

Трансмісійне масло

Масло в КПП має підвищений термін служби в залежності від конструкції трансмісії (для АКПП – від 60 тис. км, для МКПП – від 120 тис. км). Контролюється за допомогою щупа. Процес заміни досить трудомісткий.

Рідина гідропідсилювача руля

Заміна рідини гідропідсилювача керма проводиться у виняткових випадках у разі порушення герметичності системи при наявності спеціального обладнання.

Важливо пам'ятати!

Більшість технічних рідин в автомобілі відносяться до отрут. Випадкове або навмисне попадання в стравохід смертельно небезпечно для життя. Також не рекомендується їх потрапляння на шкірні і слизові покриви.

Ціни на послуги СТО

ШВИДКЕ ЗАМОВЛЕННЯ

Замовте послугу зараз та отримайте знижку 5%.

Отримати знижку
Поділитися з друзями
© Copyright 2020 MakSi СТО центр . Сайт розроблено в PBB design
Call Now Button